Królewska Holenderska Marynarka Wojenna powoli przygotowuje się do modernizacji posiadanej floty podwodnej, a w tym konkretnym przypadku mowa o znalezieniu następcy dla starzejących się już czterech okrętów typu Walrus z których dwa mają zostać wycofane ze służby w najbliższych latach. Jedną z ofert, którą poznaliśmy w ostatnich dniach, jest propozycja przedstawiona przez szwedzki koncern Saab.

Jak informuje spółka w komunikacie, firma – wspierana przez władze Szwecji oraz Wielkiej Brytanii – oferuje holendrom cztery nowoczesne okręty C718. W przedstawionych informacjach czytamy, że C718 to nowoczesna i zaawansowana konstrukcja „ekspedycyjna", która z nawiązką wypełnia wszelkie wymagania, jakie postawiła Królewska Holenderska Marynarka Wojenna dla przyszłych okrętów podwodnych.

Co to dokładnie oznacza? Ciężko stwierdzić, gdyż C718 istnieje dzisiaj wyłącznie na papierze. Patrząc jednak na przedstawione wizualizacje możemy stwierdzić, że jednostki te będą stanowiły rozwinięcie konstrukcji okrętów typu A26.