Spółka kierowana przez Piotra Wojciechowskiego poinformowała, że w Królestwie Arabii Saudyjskiej właśnie powstała spółka joint venture pod nazwą WB Middle East for Military Industries LLC. Przedsiębiorstwo zawiązano „w odpowiedzi na wzrost zapotrzebowania na rozwiązania Grupy WB zarówno na rynku lokalnym, jak i bliskowschodnim".

Polskie technologie dla Saudów

Nowe przedsiębiorstwo wpisuje się także w ambitny plan modernizacji przemysłowej Arabii Saudyjskiej, znanej jako strategia Vision 2030. W sektorze zbrojeniowym nowa strategia przyjęta przez władze w Rijadzie zakłada między innymi osiągnięcie do 2030 r. samowystarczalności w przemyśle obronnym i produkującym na rzecz bezpieczeństwa wewnętrznego Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Ożarowska grupa informuje, że spółka o nazwie WB ME będzie odpowiadać za wszystkie aspekty działalności i ekspansji Grupy WB. Nie tylko w Arabii Saudyjskiej, ale także na rynkach całego regionu Bliskiego Wschodu w tym prowadzenie wszelkich działań marketingowych, biznesowych oraz promocję oferty produktowej.

Sprzęt WB wspiera Ukrainę

W Polsce Grupa WB zatrudnia w sieci zakładów w całym kraju blisko 1,5 tys. pracowników w tym inżynierów i informatyków, a także konstruktorów w unikalnych specjalnościach. Prywatna firma którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju jest producentem nowoczesnych rozwiązań technicznych w tym wojskowych systemów bezzałogowych, cyfrowej komunikacji i rozpoznania a także urządzeń łączności wewnętrznej (w pojazdach) i komputerów kierowania ogniem oraz zarządzania walką. Przedsiębiorstwo dostarcza rozwiązań na rynki zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energetyki, elektromobilności i obronności.

Grupa WB, która jeszcze przed wojną w Ukrainie uruchomiła swoje zakłady produkcyjne w Kijowie nie ukrywa, że jej rozpoznawcze i obserwacyjno-uderzeniowe drony a także systemy łączności i kierowania ogniem spełniają swoją rolę w starciach nad Dnieprem i są chwalone przez ukraińskich obrońców.