Firma poinformowała, że zakończono scalanie bloków kadłuba mocnego jednostki, zamykając go i łącząc w jedną, wodoszczelną całość. Jest to ostatni ważny kamień milowy budowy przed zwodowaniem okrętu podwodnego. Newport News Shipbuilding jest jedną z zaledwie dwóch stoczni w Stanach Zjednoczonych zdolnych do projektowania i produkcji okrętów podwodnych z napędem jądrowym.

Przyszły USS Massachusetts (SSN 798), to wielozadaniowy okręt podwodny z napędem jądrowym typu Virginia serii Block IV. Jest 25. jednostką tego typu i ósmą, która została nadana na cześć dla amerykańskiego stanu Massachusetts.

USS Massachusetts jest częścią kontraktu o wartości 17,6 mld USD przyznanego 28 kwietnia 2014 r. przez US Navy głównemu wykonawcy - General Dynamics Electric Boat - na budowę dziesięciu okrętów podwodnych typu Virginia (okręty te są współprodukowane przez stocznie General Dynamics Electric Boat i Huntington Ingalls Industries). Jego stępka została położona 11 grudnia 2020 r. w Newport News. Niedawno stocznia ta przekazała do eksploatacji inną jednostkę tej serii.

Okręty podwodne typu Virginia są przeznaczone do operowania na wodach przybrzeżnych i oceanicznych oraz prowadzenia na nich działań przeciw okrętom podwodnym, nawodnym, uderzeń na cele lądowe, wsparcia sił specjalnych operacji, obserwacji i rozpoznania czy misji przeciwminowych.