Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 04.07.2025 03:41 Publikacja: 05.08.2022 12:27
Śmigłowcowiec desantowy USS Kearsarge (LHD 3) typu Wasp na Bałtyku.
Foto: US Navy/Mass Communication Specialist 2nd Class Jesse Schwab
Zespół zmierza do Finlandii, aby zacumować na weekend w Helsinkach. Okrętem flagowym Grupy Gotowości Desantowej (Amphibious Ready Group, ARG) jest śmigłowcowiec desantowy USS Kearsarge (LHD 3) typu Wasp. Towarzyszy mu desantowy okręt transportowy-dok USS Arlington (LPD 24) typu San Antonio. Ponadto na Bałtyku jest desantowy okręt transportowy-dok USS Gunston Hall (LSD 44) typu Whidbey Island i zaopatrzeniowiec USNS Leroy Grumman (T-AO-195) typu Henry J. Kaiser. Ten ostatni niedawno gościł w Gdańsku i prawdopodobnie niebawem znowu tam zawinie.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów...
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwi...
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposaż...
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedzia...
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii k...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas