KGP planuje zakup 19 karabinów wyborowych z opcją pozwalającą na rozszerzenie zamówienia o osiem kolejnych. Obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie będzie okres udzielonej gwarancji na zaoferowaną broń. Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie ofert do 26 maja br. Karabiny trafią do jednostek kontrterrorystycznych Policji na terenie kraju.

Zgodnie z opisem zamówienia, powtarzalne karabiny wyborowe na nabój 7,62×51 mm NATO mają mieć górną szynę montażową Picatinny Mil-Std 1913 o kącie pochylenia 20 MOA i być wyposażone w osłonę termiczną lufy z górną szyną montażową (na całej długości) do montażu przystawki noktowizyjnej lub termowizyjnej przed obiektywem celownika optycznego. Osłona musi mieć możliwość zamontowania na całej jej długości krótkich szyn Picatinny w ośmiu płaszczyznach względem osi przewodu lufy. Górna i dolna mogą być zintegrowane z osłoną.

Czytaj także: Policja na zakupach. Potrzebna amunicja i granaty

Dodatkowo konstrukcja ma posiadać: składaną w prawo i regulowaną kolbę; chwyt pistoletowy; system mocowania pasa nośnego, składający się z adaptera przedniego z możliwością zmiany punktu mocowania na broni oraz uchwytu tylnego mocowanego do broni (dopuszczalny uchwyt stanowiący integralną cześć broni); wycięcie na korpusie, po lewej stronie gniazda magazynka, ułatwiające podpięcie magazynka; odłączalny magazynek. Lufa ma mieć długość 26 cali i być wyposażona w hamulec wylotowy umożliwiający montaż tłumika dźwięku bez konieczności demontażu hamulca.