Polityk nieuznawanego przez społeczność międzynarodową państwa podróżował w konwoju, który został zaatakowany naprawdopodobniej przez tureckiej produkcji bezzałogowiec Baykar Bayraktar TB2. Samochód, którym podróżował Arutiunian, trafiła bomba kierowaną MAM-L. Pojazd zapalił się. Według władz Azerbejdżanu minister zginął w ataku. Uznawane przez Armenię władze Republiki Górskiego Karabachu ogłosili, że minister przeżył atak, odniósł rany i znajduje się w szpitalu, a jego zadania przejął 27 października Mikael Arzumianian.

Bojowe bezzałogowe aparaty latające Bayraktar TB2, eksploatowane przez Siły Zbrojne Azerbejdżanu stanowią jeden z kluczowych systemów walki w obecnym konflikcie. Według danych tureckiego producenta, dotychczas w ciągu walk bezzałogowce uzbrojone w bomby MAM-L obezwładniły ok. 70 czołgów należących do Sił Zbrojnych Górskiego Karabachu.

"Baykar Bayraktar TB2.Fot./Ministerstwo Obrony Ukrainy"

F2 Bezzałogowce Baykar Bayraktar TB2 (na zdjęciu z podwieszonymi bombami korygowanymi MAM-L) znajdują się także w uzbrojeniu Sił Zbrojnych Ukrainy. Fot./Ministerstwo Obrony Ukrainy.

radar.rp.pl