Zamówione trafią do systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot w posiadaniu US Army i odbiorców eksportowych.

Czytaj także: Lockheed Martin zawarł kontrakt na produkcję Seahawków dla Indii

Umowa ma wartość 1 mld dol. Termin realizacji ustalono na do listopada 2024 r. W momencie podpisania uruchomiono pełne finansowanie. W jej ramach Lockheed Martin zrealizuje prace związane z usługami po dostawach, produkcją i testami pocisków PAC-3MSE. Komunikat Departamentu Obrony nie precyzuje szczegółów, w tym liczby zamówionych pocisków. Wiadomo że część środków pochodzi od kontrahentów zagranicznych: Bahrajnu, Republiki Federalnej Niemiec, Polski, Kataru, Rumunii, Republiki Korei i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Umowa jest kolejną w ostatnich miesiącach. Pociski PAC-3MSE zamówiły dotychczas, nie licząc Stanów Zjednoczonych, 13 państw. Wzrost zainteresowania i zamówień spowodował, że Lockheed Martin został zmuszony do rozbudowy zakładów w Camden w stanie Arkansas. To tam prowadzony jest montaż pocisków PAC-3MSE. Rozbudowa zakończy się w 2021 r. Zwiększone dostawy wystartują od pierwszego kwartału 2022 r.

Czytaj także: Lockheed Martin zwiększy tempo produkcji pocisków JASSM