Majowa umowa ma wartość 905 mln dol. i obejmuje 24 wiropłaty. Co ciekawe, trzy z nich zamówiono dla US Navy, a pozostałych 21 dla Indii. W momencie podpisania uruchomiono pełne finansowanie. 792 mln dol. to koszt za zamówienie eksportowe. Pozostałych 113 mln dol. to wartość zlecenia US Navy. Dostawy zaplanowano na do września 2024 r.

Czytaj także: Indie rozpoczynają odbiory kolejnych samolotów patrolowych P-8I Neptune

Międzyrządową umowę na zakup 24 MH-60R Seahawk podpisano 25 lutego tego roku w Indiach, w czasie wizyty prezydenta Donalda Trumpa. Zmniejszenie liczby zamówionych dla Indii wiropłatów wynika z faktu, że Departament Obrony Stanów Zjednoczonych zgodził się przekazać Indiom trzy śmigłowce MH-60R Seahawk znajdujące się już na linii montażowej i zamówione wcześniej przez US Navy. Dzięki temu skróceniu ulegnie czas rozpoczęcie dostaw, a tym samym szybciej zapoczątkowane zostanie szkolenie praktyczne z wykorzystaniem własnego sprzętu. W rozliczeniu Indie przekazały środki na sfinansowanie zakupu dla US Navy trzech dodatkowych MH-60R. Te zamówiono z pozostałymi maszynami dla Indii.

Indie będą czwartym eksportowym użytkownikiem śmigłowców MH-60R Seahawk, które dotychczas zostały zakupione przez: Australię, Danię i Arabię Saudyjską.