Podobnie jak w kilku poprzednich przypadkach, do żołnierzy po raz kolejny trafią pojazdy niemieckiej marki.

Czytaj także: Otwarcie ofert w przetargu na samochody ciężarowo-osobowe

Ogłoszone w połowie marca tego roku postępowanie przetargowe dotyczyło zakupu 57 samochodów ogólnego przeznaczenia małej ładowności z opcją rozszerzenia kontraktu o kolejnych 56 aut. Ostatecznie do udziału w nim przystąpiło sześciu oferentów, spośród których komisja przetargowa wybrała firmę MAN Truck & Bus Polska, która zaoferowała pojazdy w cenie 16,6 mln zł brutto. Umowę podpisano 8 maja. Biorąc pod uwagę, że jest to reprezentant marki MAN, do wojska trafią wozy rodziny MAN TGE, bazujące na Volkswagenie Crafterze. Co ciekawe, koszt zakupu przekroczył zakładany budżet, jednak udało się znaleźć brakujące fundusze.

Dotychczas w segmencie samochodów ogólnego przeznaczenia małej ładowności jednostki logistyczne Wojska Polskiego realizowały zakupy poprzez firmy oferujące pojazdy marki Volkswagen. W ten sposób dostarczono pokaźną liczbę Transporterów i większych Crafterów. A zatem unifikacja parku samochodowego będzie zachowana.

Czytaj także: Jelcze z systemem samozaładowczym dla Wojska Polskiego

Dla firmy MAN Truck & Bus Polska to nie jedyny sukces na rynku militarnym. W ciągu najbliższych dni ma dojść do podpisania umowy na zakup 25 mikrobusów z opcją na kolejnych 24.