Kontrakt ma wartość 167,5 mln dol. i obejmuje dostawę 48 pocisków wraz z pakietem narzędzi oraz wyposażenia testowego. Prace zaplanowano do kwietnia 2023 r. W momencie podpisania uruchomiono pełne finansowanie, które pochodzi z budżetów US Air Force i US Navy.
Czytaj także: Australia zainteresowana amerykańskimi pociskami
Obecnie pociski LRASM zintegrowano z bombowcami B-1B Lancer USAF i samolotami wielozadaniowymi F/A-18E/F Super Hornet US Navy. Lockheed Martin, wspierany przez administrację federalną, co ma związek z możliwością sprzedaży za pośrednictwem FMS, oferuje możliwość dostosowania do przenoszenia tych rakiet także innych typów samolotów. W lutym tego roku Departament Stanu autoryzował możliwość sprzedaży do 200 pocisków do Australii, która chce wzmocnić potencjał uderzeniowy własnych F/A-18F Super Hornet. LRASM-em zainteresowane są także: Wielka Brytania, Singapur, Kanada i Japonia.
Czytaj także: Nowe pociski przeciwokrętowe dla „Stratofortec”
Pocisk Lockheed Martin AGM-158C LRASM jest kolejnym członkiem rodziny AGM-158 JASSM. Wersja C powstała do zwalczania celów nawodnych, a jej zasięg wynosi ok. 560 km. Trudnowykrywalny LRASM ma zapewnić lotnictwu większą efektywność w walce z jednostkami pływającymi. Mowa o przeciwniku operującym pod parasolem zaawansowanych środków obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.