Reklama
Rozwiń

F-16 coraz bliżej Bułgarii

Parlament Republiki Bułgarii zatwierdził umowę LoA ze Stanami Zjednoczonymi dotyczącą zakupu ośmiu wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16 Block 70.

Publikacja: 23.07.2019 11:30

W bułgarskim lotnictwie nowe F-16 Block 70 zastąpią sowieckiej produkcji MiG-i-29, które weszły do s

W bułgarskim lotnictwie nowe F-16 Block 70 zastąpią sowieckiej produkcji MiG-i-29, które weszły do służby w 1988 r. Fot./Siły Powietrzne Bułgarii.

Foto: W bułgarskim lotnictwie nowe F-16 Block 70 zastąpią sowieckiej produkcji MiG-i-29, które weszły do służby w 1988 r. Fot./Siły Powietrzne Bułgarii.

Za akceptacją umowy głosowało 123 deputowanych, przeciwko było 78. Umowa ma mieć wartość 1,25 mld dolarów i dotyczyć sześciu maszyn jednomiejscowych i dwóch dwumiejscowych. Wraz z samolotami  F-16 Block 70 Bułgaria zamówi także części zamienne, szkolenie oraz pakiet uzbrojenia.

Czytaj także: Bułgaria podjęła decyzję ws. zakupu wielozadaniowych samolotów bojowych

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego