26 stycznia w stoczni ST Engineering w Singapurze odbyła się uroczystość wodowania wielozadaniowej korwety RSN Fearless. Jest to ósma i jednocześnie ostatnia jednostka tego typu zbudowana na zamówienie marynarki wojennej Singapuru.

Budowa okrętu rozpoczęła się na początku 2018 r. Obecnie w służbie znajduje się już pięć okrętów, a pozostałe trzy mają dołączyć do nich do końca 2020 roku. Głównym zadaniem jednostek są zadania patrolowe na wodach okalających Singapur i zabezpieczenie okolicznych szlaków żeglugowych, które są narażone na ataki ze strony zorganizowanych grup przestępczych.

Jednostki typu Independence powstały w lokalnej grupie przemysłowej ST Engineering i zostały zamówione w styczniu 2013 roku. Mają wyporność 1200 ton i długość 80 metrów. Etatowa załoga składa się z 23 osób, jednak przewidziano dodatkowe miejsca, m.in. dla zespołu technicznego lub grupy abordażowej.

Uzbrojenie RSN Fearless obejmuje 76 mm armatę automatyczną Leonardo Super Rapido, jedno bezzałogowe stanowisko Mk.38 z 25 mm armatą automatyczną, dwa bezzałogowe stanowiska Leonardo Hitrole z 12,7 mm i pionowe wyrzutnie do 12 kierowanych pocisków przeciwlotniczych MBDA MICA VL.

Na rufie znajduje się lądowisko dla średniego śmigłowca pokładowego.