Drugi Bell 407GXi w Policji

Fot./Tomasz Obrębski

Do Warszawy przyleciał śmigłowiec Bell 407GXi. Druga z trzech maszyn tego typu zamówionych w lutym 2019 r. przez Komendę Główną Policji w ramach programu modernizacji lotnictwa tego użytkownika.

Nowy wiropłat przyleciał z Pragi, gdzie mieści się centrum obsługowo-montażowe firmy Bell Textron. Z tego też względu w czasie lotu dostawczego maszyna nosiła czeską rejestrację. Co ważne, w przeciwieństwie do pierwszej maszyny (dostarczonej do użytkownika w grudniu 2019 r.) drugi Bell 407GXi przyleciał wyposażony w docelowe elementy dodatkowe – optoelektroniczną głowicę obserwacyjną oraz reflektor-szperacz.

Czytaj także: Policyjne Black Hawki pomogą w gaszeniu pożarów

W ramach programu wymiany sprzętowej lotnictwa Komenda Główna Policji zamówiła w ostatnich latach trzy wielozadaniowe śmigłowce S-70i Black Hawk (już dostarczone do użytkownika) oraz trzy Bell 407GXi. W ciągu najbliższych miesięcy można spodziewać się kontynuacji programu, gdyż użytkownik deklaruje chęć zakupu przynajmniej trzech wielozadaniowych maszyn patrolowych (dwusilnikowych).

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Dęblińskie bieliki ochrzczone przez pierwszą damę

Lekkie odrzutowce szkoleniowe M-346 Master rozpoczęły służbę w Dęblińskiej Szkole Orląt. Po formalnych uroczystościach ...

Błyskawice lądują na podwoziach z Podkarpacia

32 supermyśliwce F-35A Lightning II, zamówione na początku tego roku za 4,6 mld dol., ...

MSPO 2019: Herkulesy i Javeliny dla Polski

Podczas MSPO w Kielcach doszło do podpisania dwóch dokumentów związanych z chęcią pozyskania kolejnych ...