Kolejna udana próba pocisku PAC-3MSE

Odpalenie pocisku kierowanego PAC-3MSE. Fot./Lockheed Martin.

Lockheed Martin przeprowadził kolejny test kierowanego pocisku przeciwrakietowego i przeciwlotniczego PAC-3MSE. Podobnie jak większość wcześniejszych, także ten zakończył się pełnym sukcesem.

Według komunikatu, próba odbyła się 25 czerwca na poligonie White Sands Missile Range w stanie Nowy Meksyk. Zestaw Patriot wykrył i zniszczył za pomocą PAC-3MSE cel, który symulował taktyczny pocisk balistyczny. Próba udowodniła efektywność systemu, a także jego możliwości modernizacyjne, pozwalające na rozwój w kierunku uzyskania zdolności do zwalczania perspektywicznych zagrożeń.

Czytaj także: Kolejny kontrakt na produkcję pocisków PAC-3MSE

System Patriot z pociskami PAC-3CRI i MSE eksploatuje coraz większa liczba państw. Ma za sobą debiut bojowy. Obecnie chroni m.in. obiekty o znaczeniu strategicznym w Arabii Saudyjskiej przed zagrożeniem ze strony pocisków balistycznych odpalanych z Jemenu. W ciągu ostatnich lat pociski PAC-3MSE, opracowane m.in. w celu zwalczania zagrożenia tego typu, zostały zakupione przez dziesięć państw. Stany Zjednoczone, Katar, Japonię, Rumunię, Polskę, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Szwecję, Republikę Korei, Bahrajn i Republikę Federalną Niemiec.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

WYWIAD: Polska Grupa Zbrojeniowa stawia na rozwój i innowacyjność

Z członkiem zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej Hubertem Stępniewiczem rozmawia Andrzej Kiński z Zespołu Badań ...

Nowe życie norweskich Herculesów

Firma Coulson Aviation poinformowała o przebazowaniu pierwszego średniego samolotu transportowego Lockheed Martin C-130H Hercules ...

Nasza aktywność w Polsce ma służyć bezpieczeństwu

O szukaniu technologicznych odpowiedzi na zagrożenia, ofercie sprzętowej dla polskiej armii, wspieraniu społecznych inicjatyw, ...