Unieważnienie zakupu amunicji do działek Jastrzębi

20×102 mm amunicja produkcji MESKO w wersji ćwiczebnej. Fot./MESKO.

Inspektorat Uzbrojenia unieważnił przetarg na zakup partii 20 mm nabojów MP LD M70A1, przeznaczonych dla działek lotniczych M61A1 Vulcan.

Działka stanowią uzbrojenie wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb.

Czytaj także: Trzech oferentów w przetargu na cele pozorne do polskich F-16

Powodem unieważnienia postępowania była decyzja o skreśleniu finansowania tego zadania z Planu Zakupów Środków Materiałowych. Przypomnijmy, przetarg na zakup nieujawnionej liczby 20 mm nabojów MP LD M70A1 ogłoszono w listopadzie 2019 r. W marcu bieżącego Inspektorat Uzbrojenia ogłosił, że zgłoszenia o dopuszczenie do udziału w przetargu złożyło pięciu potencjalnych dostawców:  MESKO, Megmar Logistics&Consulting, Works 11, UMO i Cenzin.

Wszystkie firmy poza MESKO to krajowi przedstawiciele producentów zagranicznych, którzy mają w swojej ofercie taką amunicję. MESKO kilka lat temu opanowało produkcję lotniczej amunicji 20×102 mm. Było to związane z realizacją jednego z zobowiązań offsetowych towarzyszących zakupowi samolotów F-16C/D Jastrząb przez Polskę.

Czytaj także: Postępy prac przy rumuńskich F-16

Naboje z pociskiem MP LD M70A1 służą do zwalczania celów powietrznych i naziemnych (nieopancerzonych i lekko opancerzonych).

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Bayraktar TB2. Fot.Baykar.

Posłowie pytają MON o tureckie drony dla Wojska Polskiego

Na stronach Kancelarii Sejmu opublikowano treść interpelacji poselskich, które skierowano do Ministerstwa Obrony Narodowej ...

US Navy inwestuje w barki desantowe

Stocznia Swiftships podpisała kontrakt dotyczący budowy czterech barek desantowych typu LCU 1700. Porozumienie pozwoli ...