Trzech oferentów w przetargu na cele pozorne do polskich F-16

Polski F-16 Jastrząb odpala flary MJU-7A/B. Fot./Łukasz Pacholski.

Inspektorat Uzbrojenia otworzył oferty w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu dla Sił Powietrznych partii celów pozornych MJU-7A/B.

Ostatecznie do konkursu przystąpiło trzech oferentów. Są to polscy reprezentanci producentów zagranicznych.

Czytaj także: Zamówienie na silniki do eksportowych F-16

Oferty złożyły firmy: Megmar Logistics&Consulting z Kutna (37,1 mln zł brutto), Polski Holding Obronny (51,7 mln zł brutto) i Works 11 (19,6 mln zł brutto). Zamawiający poinformował, że na planowany zakup planuje przeznaczyć kwotę 18,6 mln zł brutto. To zaś może oznaczać albo unieważnienie postępowania bądź wybór najtańszej oferty.

Zamawiający nie poinformował publicznie o liczbie celów pozornych MJU-7A/B planowanych do zakupu. Informacja ta została przekazana w specyfikacji istotnych warunków zamówienia podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert ostatecznych. Całe zamówienie ma zostać zrealizowane do końca października 2022 r.

MJU-7A/B to pułapki termiczne, służące do zakłócania głowic samonaprowadzających na podczerwień pocisków przeciwlotniczych. Mają być wykorzystane przez samoloty bojowych Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb Sił Powietrznych.

Czytaj także: Kolejna partia radarów do F-16

Postępowanie uruchomiono w listopadzie 2019 r. Było kolejnym w tym przedmiocie. Poprzednio Inspektorat Uzbrojenia szukał dostawcy celów pozornych MJU-7A/B w postępowaniu ogłoszonym w 2015 r., a w czerwcu 2016 r. podpisał zamówienie na ich dostawę w firmie Tara Aerospace and Defence Products z Czarnogóry.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Waszyngton już patrzy na ręce polskim fachowcom

Huta Stalowa Wola, przy wsparciu ekspertów Raytheona, szykuje się do uruchomienia produkcji wyrzutni rakietowych ...

Stępka pod ratowniczego indianina

W stoczni Gulf Island Shipyard w Houma w stanie Luizjana odbyła się uroczystość położenia ...

Gniewko zwodowany

W stoczni Remontowa Shipbuilding odbył się chrzest drugiego z sześciu holowników typu B860 dla ...