Wojskowy samochód chłodnia na ciężarówce Iveco Eurocargo. Fot./Łukasz Pacholski.

4. Regionalna Baza Logistyczna podpisała umowy na zakup partii samochodów chłodni, które trafią w najbliższych miesiącach do jednostek logistycznych Sił Zbrojnych RP.

Postępowanie przetargowe ogłoszono w lutym tego roku i miało wyłonić podmiot, który dostarczy 10 samochodów chłodni. Dodatkowo kontakt zawiera opcję na 9 kolejnych. Pojazdy z zamówienia gwarantowanego mają trafić do jednostek do końca października tego roku. W przypadku wykorzystania opcji, realizacja zlecenia wydłuży się o miesiąc.

Ostatecznie w rywalizacji uczestniczyło pięciu oferentów. Komisja przetargowa zdecydowała się na ofertę firmy Wanicki, która zaoferowała kwotę 10,5 mln zł netto. Umowę zawarto 12 maja tego roku.

Czytaj także: Chlebowozy z Siemianowic Śląskich

Dla powyższego podmiotu to kolejny sukces związany z dostawami dla wojska. Tego samego dnia firma podpisała umowę na dostawę dwóch samochodów do przewozu pieczywa. Najprawdopodobniej jako podwozie zostaną wykorzystane pojazdy marki Isuzu, której reprezentantem jest firma Wanicki.

Mogą Ci się również spodobać

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wspiera polski sektor technologii kosmicznych

ARP S.A. od lat wspiera przedsiębiorstwa w prowadzeniu i rozwoju działalności gospodarczej,a także we ...

US Navy zamawia samoloty wczesnego ostrzegania

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych i koncern Northrop Grumman podpisali wieloletnią umowę dotyczącą produkcji i ...

F-16C/D eksploatowane przez US Air Force. Fot./USAF

Amerykanie pracują nad nowym myśliwcem. Zastąpi F-16

Przedstawiciele US Air Force poinformowali, że planują zamówienie nowego wielozadaniowego samolotu bojowego. Zastąpi większość ...