Wojsko kupuje samochody chłodnie

Wojskowy samochód chłodnia na ciężarówce Iveco Eurocargo. Fot./Łukasz Pacholski.

4. Regionalna Baza Logistyczna podpisała umowy na zakup partii samochodów chłodni, które trafią w najbliższych miesiącach do jednostek logistycznych Sił Zbrojnych RP.

Postępowanie przetargowe ogłoszono w lutym tego roku i miało wyłonić podmiot, który dostarczy 10 samochodów chłodni. Dodatkowo kontakt zawiera opcję na 9 kolejnych. Pojazdy z zamówienia gwarantowanego mają trafić do jednostek do końca października tego roku. W przypadku wykorzystania opcji, realizacja zlecenia wydłuży się o miesiąc.

Ostatecznie w rywalizacji uczestniczyło pięciu oferentów. Komisja przetargowa zdecydowała się na ofertę firmy Wanicki, która zaoferowała kwotę 10,5 mln zł netto. Umowę zawarto 12 maja tego roku.

Czytaj także: Chlebowozy z Siemianowic Śląskich

Dla powyższego podmiotu to kolejny sukces związany z dostawami dla wojska. Tego samego dnia firma podpisała umowę na dostawę dwóch samochodów do przewozu pieczywa. Najprawdopodobniej jako podwozie zostaną wykorzystane pojazdy marki Isuzu, której reprezentantem jest firma Wanicki.

Mogą Ci się również spodobać

Szwedzi testują nowe zasobniki walki elektronicznej

Koncern Saab rozpoczął próby w locie zaawansowanego zasobnika walki elektronicznej EAJP (Electronic Attack Jammer ...

Postępy przetargu na zakup hełmów lotniczych

Inspektorat Uzbrojenia otworzył oferty w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu partii hełmów lotniczych różnych typów. ...

Saab oficjalnie w fińskim przetargu

Koncern Saab poinformował o złożeniu oferty w fińskim przetargu HX. Samolot wielozadaniowy JAS-39 Gripen ...