Zakłady Mechaniczne Tarnów naprawią moździerze LM-60D

60 mm lekki moździerz piechoty LM-60D. Fot./ZM Tarnów.

2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy podpisała umowy z Zakładami Mechanicznymi Tarnów dotyczącej wykonania usługi naprawy głównej 60 mm moździerzy LM-60D eksploatowanych w Siłach Zbrojnych RP.

Umowę, o wartości 1,9 mln zł brutto, podpisano 5 maja. Była poprzedzona postępowaniem przetargowym o charakterze ograniczonym, które zainicjowano w lutym tego roku. Oferta zakładów z Tarnowa była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego, co nie może dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie ZM Tarnów jest producentem tych moździerzy. Część prac zostanie przekazana podwykonawcy, który zajmie się weryfikacją i naprawą celowników optycznych-kątomierzy MPM 44 i MPM 44/04.

W kwietniu ubiegłego roku, za kwotę 3,3 mln zł netto, ZM Tarnów zrealizowały naprawy główne 23 moździerzy LM-60D. W przypadku obecnej brak informacji o liczbie moździerzy przewidzianych do naprawy. Zakłady zrealizują usługę do końca września tego roku.

Czytaj także: Wojsko kupuje części zamienne z Tarnowa

Moździerze LM-60D stanowią standardowe uzbrojenie jednostek Wojska Polskiego. Są eksploatowane zarówno przez jednostki operacyjne, a także Wojsk Obrony Terytorialnej.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Rosyjskie maszyny w miejsce europejskich. Winne koszty

Indie rozważają wstrzymanie programu modernizacji francusko-brytyjskich samolotów szturmowych SEPECAT Jaguar i zakup w ich ...

„Albatros” i „Mewa” staną przy „Kormoranie”

Po służącym już w Marynarce Wojennej, najnowocześniejszym w Europie niszczycielu min „Kormoran II”, nadchodzi ...

Kraby ruszyły do jednostki

Z Huty Stalowa Wola do Sulechowa wyruszył pierwszy transport z elementami zestawu bateryjnego 155 ...