Iskry do remontu

Samolot szkolno-treningowy TS-11 Iskra. Fot./Łukasz Pacholski.

Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej z Kutna poinformował o rozpoczęciu negocjacji z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 1 Oddział w Dęblinie w sprawie realizacji usługi kompleksowej obsługi samolotów szkolno-treningowych TS-11 Iskra.

Negocjacje rozpoczęto 13 lutego, a wartość umowy ma szacunkową wartość ok. 14,5 mln złotych netto. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem jest związane z faktem, że jest to jedyny podmiot uprawniony do realizacji powyższego zamówienia. Dysponuje bowiem, na zasadach praw wyłącznych, dokumentacją techniczną i remontową, zatwierdzoną przez Głównego Inżyniera Wojsk Lotniczych. WZL nr 1 Oddział Dęblin dysponuje wszystkimi kompetencjami do realizacji takiego zlecenia.

W Siłach Powietrznych samoloty TS-11 Iskra, które 5 lutego obchodziły 60. rocznicę oblotu, są sukcesywnie zastępowane w procesie szkolenia pilotów przez nowe maszyny Leonardo M-346 Bielik. Z tego też powodu liczba eksploatowanych przez dęblińskie 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego maszyn systematycznie spada. Według niektórych informacji, ich całkowite wycofanie może nastąpić już pod koniec 2021 r.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Bahrajn wybiera Patrioty

Królestwo Bahrajnu podpisało umowę LoA (Letter of Offer and Acceptance) dotyczącą zakupu rakietowego systemu ...

MSPO 2020 z Polską Grupą Zbrojeniową

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego od jest miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego ...

Części zamienne do wież Hitfist-30P

4.Regionalna Baza Logistyczna z Wrocławia podpisała umowę z konsorcjum Polskiej Grupy Zbrojeniowej i spółki ...