Umowa na dostawę IZOSN

Zestaw IZOSN. Fot./Wimar.

Inspektorat Uzbrojenia podpisał umowę z firmą PZM Wimet Zbigniew Wiśniewski dotyczącej zakupu inżynieryjnych zestawów oznakowania stref niebezpiecznych (IZOSN).

Umowy ma wartość 11 mln złotych brutto. Zakup jest efektem postępowania przetargowego, które Inspektorat Uzbrojenia ogłosił w kwietniu 2019 r. Rywalizowali w nim dwaj oferenci. Co ciekawe, zamawiający musiał zwiększyć budżet, który pierwotnie wynosił 8,5 mln złotych brutto. Dostawy potrwają do końca listopada 2022 r.

Czytaj także: Wojsko Polskie otrzyma węgierskie radary

Zestaw IZOSN to uniwersalny zestaw wykorzystywany przez wojska inżynieryjne. Przeznaczony jest do oznakowania w dzień i w nocy stref niebezpiecznych, przejść wykonanych w tych strefach oraz niebezpieczeństw punktowych, takich jak: niewybuchy, leje po wybuchach, uszkodzony sprzęt. W skład zestawu IZOSN wchodzą: znaki, kierunkowskazy i wyposażenie dodatkowe umożliwiające zamontowanie znaczników do oznakowania zapór minowych, rejonów i stref niebezpiecznych oraz przejść wykonywanych w tych strefach.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Analiza Radaru: Marines bez czołgów. Co przyniesie reforma korpusu?

Dowódca Korpusu Piechoty Morskiej USA gen. David H. Berger poinformował na łamach dziennika „Wall ...

Silniki lotnicze do naprawy

Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej rozpoczął negocjację dotyczące zawarcia umów na naprawy ...

Udane próby kierowanej amunicji do granatnika Carl Gustaf

Spółki Saab i Raytheon zakończyły próby kierowanej amunicji przeznaczonej do wielozadaniowych granatników rodziny Carl ...