KC-390 zakończył próby zrzutu ładunków

Zrzut spaletyzowanych ładunków z samolotu KC-390 podczas testów na poligonie Yuma w Arizonie. Fot./Embaer.

Embraer zakończył kolejny etap procesu badawczo-rozwojowego samolotu transportowego KC-390. Obejmował on zrzuty ładunków z powietrza. Testy zrealizowano w Stanach Zjednoczonych, na poligonie Yuma w Arizonie.

W ramach prób wykonywano zrzuty spaletyzowanych ładunków o masie do 24 ton. Wśród testów był m.in. zrzut na spadochronach pojedynczej platformy o masie 19 ton. KC-390 Milllennium, zdaniem Embraera, jest jedynym samolotem kategorii średniej zdolnym do przeprowadzenia tego typu operacji.

Czytaj także: Elbit wyposaży portugalskie KC-390 w środki samoobrony

KC-390 w konfiguracji transportowej jest zdolny do transportu ładunków o masie całkowitej 26 ton. Przewyższa pod tym względem samolot Lockheed Martin C-130J Super Hercules, który dominuje w tym segmencie rynku wojskowych samolotów transportowych na świecie, zabierający ładunek jedynie 20-tonowy.

Embraer rozpoczął latem 2019 r. dostawy seryjnych KC-390 Millennium do Sił Powietrznych Brazylii, które są pierwszym odbiorcą tych maszyn. Pięć egzemplarzy zamówiła w 2019 r. Portugalia.

Czytaj także: Pierwszy brazylijski Gripen w powietrzu

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Amerykanie stracili kolejnego F-35

W Kalifornii doszło do wypadku lotniczego, który zakończył się rozbiciem wielozadaniowego samolotu bojowego Lockheed ...

Wojsko Polskie odebrało pierwszą partię samochodów Ford Ranger

Czas Honkera w Wojsku Polskim odchodzi do historii. Takie słowa wypowiedział minister obrony narodowej ...