Kolejna partia ruchomych kancelarii tajnych

Ruchoma kancelaria tajna na samochodzie Jelcz 442.32. Fot./WZŁ nr 1.

Inspektorat Uzbrojenia podpisał umowę z Wojskowymi Zakładami Łączności nr 1 dotyczącej kontynuacji dostaw ruchomych kancelarii tajnych RKT dla Wojska Polskiego.

Umowa została zawarta 24 października i ma wartość 29 mln złotych netto. Na jej mocy producent dostarczy 18 RKT ‒ 12 w 2020 r., a pozostałe rok później. Zostaną zamontowane na ciężarówkach Jelcz 442.32, obecnie standardowym nośniku tego typu zabudów specjalnych w Siłach Zbrojnych RP.

Zamówienie zrealizowano w trybie negocjacji z wybranym oferentem. Ma to związek z faktem, że WZŁ nr 1 jest właścicielem dokumentacji technicznej do produkcji  RKT, które powstają poprzez modernizację polowych kancelarii kryptograficznych dostarczonych wcześniej do jednostek. RKT mają być używane do przetwarzania informacji niejawnych o do klauzulach: „Ściśle Tajne”, „NATO Secret” i „UE Top Secret”.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Przestrzeń do rozwoju rodzimych firm

Sektor kosmiczny w wymiarze zarówno globalnym, jak i krajowym to jedna z najszybciej rozwijających ...

Lockheed Martin przeprowadzi kolejne testy F-35

Lockheed Martin podpisał umowę dotyczącą kolejnych testów i certyfikacji wielozadaniowych samolotów bojowych Lightning II. ...

Szwajcarzy zagłosowali „za” zakupem samolotów bojowych

Obywatele Szwajcarii zagłosowali w ogólnonarodowym referendum za zakupem nowych wielozadaniowych samolotów bojowych. Nowe samoloty ...