Zwiększanie możliwości Gavii

Pojazd podwodny Gavia. Fot./Tomasz Grotnik.

Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o uruchomieniu procedury zakupu dla Marynarki Wojennej nowych modułów przeznaczonych do bezzałogowych pojazdów podwodnych Teledyne Marine Gavia.

W ramach przyspieszonego zakupu zamawiający chce zakupić i zainstalować na pojazdach Gavia moduł funkcjonalny BlueView MB2250. Ma on poszerzyć możliwości systemu o funkcję skanowania dna pod pojazdem. To pozwoli na szybsze przeszukiwanie zadanego obszaru. Zamawiający wskazuje, że zapewnienie bezpieczeństwa pływania jest dostatecznym argumentem do zastosowania procedury o przyspieszonym trybie.

Czytaj także: Marynarka Wojenna dostanie AW101

Zainteresowane podmioty mają czas na składanie dokumentów do 27 sierpnia. Obecnie w Marynarce Wojennej eksploatowane są dwa pojazdy Gavia. Maszyny zamówiono w 2013 r. i dostarczono do końca lutego 2014 r. Producentem jest amerykański koncern Teledyne Technologies.

Krajowym partnerem Amerykanów jest gdyński Enamor. Spółka realizuje m.in serwis oraz naprawy główne. Najprawdopodobniej to właśnie ten podmiot będzie jedynym oferentem w powyższym postępowaniu.

Czytaj także: Procedury ograniczają możliwości Marynarki Wojennej

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Umowy na cysterny

1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza podpisała dwie umowy dotyczące zakupu cystern paliwowych dla ...

MSPO 2019: MBDA promuje Enforcera

Europejski koncern MBDA przedstawił będące odpowiedzią na potrzeby Wojska Polskiego w zakresie lekkiego systemu ...

Dobre wyniki Leonardo

Spółka Leonardo opublikowała wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2019 r. Spółka zanotowała znaczny skok ...