Rośnie zainteresowanie King Stallion

Ciężki śmigłowiec transportowy Sikorsky CH-53K King Stallion podczas prezentacji na ubiegłorocznym salonie lotniczym ILA w Berlinie. Fot./Lockheed Martin/Sikorsky.

Lockheed Martin pochwalił się wzrostem zainteresowania na światowych rynkach ciężkim śmigłowcem transportowym Sikorsky CH-53K King Stallion.

Obok dwóch głównych i znanych od dłuższego czasu kierunków działań marketingowych, czyli siłach zbrojnych Republiki Federalnej Niemiec i Izraela, pojawili się kolejni zainteresowani. Przedstawiciele producenta CH-53K King Stallion nie chcą jednak podać konkretów. Zasłaniają się poufnością na obecnym etapie rozmów.

Czytaj także: Wystartowały testy opcjonalnie-załogowego Black Hawka

Ujawniono natomiast, że Departament Obrony Stanów Zjednoczonych wydał zgodę na wykonanie lotów zapoznawczo-promocyjnych na CH-53K dla przedstawicieli delegacji kilku państw. Dotychczas tego typu zgody wydano jedynie w przypadku specjalistów z Izraela i Republiki Federalnej Niemiec, co skutkowało wykonaniem lotów zapoznawczych i obecnością jednego z egzemplarzy na ubiegłorocznym salonie lotniczym ILA w Berlinie.

Loty zapoznawcze dla potencjalnych nowych kontrahentów mają zostać zrealizowane w okresie lato-jesień bieżącego roku.

Czytaj także: Donald Trump dostanie nowe śmigłowce

Lockheed Martin szacuje, że sprzedaż eksportowa może znacznie zwiększyć wielkość produkcji CH-53K King Stallion. Obecnie jedyny ich użytkownik, US Marine Corps, zadeklarował zakup przynajmniej 200 egzemplarzy seryjnych. Mają stanowić część triady lotniczych środków transportowych stacjonujących na okrętach desantowych.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Lotniskowiec USS Gerald R Ford. Fot./US Navy/Mass Communication Specialist 3rd Class Connor Loessin.

740 mld dolarów na zbrojenia w Stanach Zjednoczonych

Izba Reprezentantów Kongresu poparła ustawę o budżecie przeznaczonym na obronność Stanów Zjednoczonych ‒ NDAA ...

Bułgaria dołączy do rodziny F-16

17 czerwca władze Bułgarii otrzymały dokument LoA (Letter of Acceptance). To umożliwia zakup wielozadaniowych ...

Serbia odbiera śmigłowce Airbusa

Airbus oficjalnie przekazał Ministerstwu Obrony Serbii pierwszy wielozadaniowy śmigłowiec H145M. Zawarty w grudniu 2016 ...