Cargotec dostarczy MON pojazdy logistyczne

Jelcz P662D.43 z żurawiem Hiab. Fot./ Andrzej Kiński.

Inspektorat Uzbrojenia poinformował o rozpoczęciu negocjacji z firmą Cargotec Poland. Rozmowy związane są z zakupem kolejnej partii ciężarówek rodziny Jelcz P862D.43 wyposażonych w żurawie o dużym udźwigu firmy Hiab.

Przedmiotem negocjacji, które rozpoczęły się 2 kwietnia, jest zakup dwóch pojazdów Jelcz P862D.43 z opcją na 22 kolejnych. Bazowe zamówienie może mieć szacunkową wartość 7,6 mln euro.

Czytaj także: Mustang znów bez rozstrzygnięcia

Sprzęt ma trafić do jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej i Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód z dowództwem w Elblągu. Zastosowanie procedury negocjacyjnej z wybranym oferentem ma związek z faktem wieloletniej współpracy SZ RP z firmą Cargotec Poland, która dostarczyła na przestrzeni ostatniej dekady ponad 100 pojazdów wyposażonych w żurawie Hiab różnych typów.

Firma jest także dostawcą zestawów wyposażonych w hakowy system samozaładowczy Multilift MK IV.

Czytaj także: Nowe pojazdy dla Wojska Polskiego

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Dęblińskie bieliki ochrzczone przez pierwszą damę

Lekkie odrzutowce szkoleniowe M-346 Master rozpoczęły służbę w Dęblińskiej Szkole Orląt. Po formalnych uroczystościach ...

Nissan Navara zastąpi Honkery

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował o rozstrzygnięciu przez 2. Regionalną Bazę Logistyczną z ...

Rosja utraciła pierwszy seryjny egzemplarz Su-57

We wschod­niej Rosji doszło do wypadku i utraty wie­lo­za­da­nio­wego samo­lotu bojo­wego Suchoj Su-57. Według ofi­cjal­nego ...