USS Oregon (SSN 793) to dwudziesty szturmowy okręt podwodny z napędem jądrowym typu Virginia w US Navy. Jest jednocześnie drugim należącym do podserii Block IV, w której zasadniczą różnicą w stosunku do wcześniejszej wersji Block III były zmiany konstrukcyjne wpływające na ograniczenie planowych głównych napraw dokowych z czterech do trzech, co przełoży się na wydłużenie kampanii każdego z okrętów Block IV o jeden okres. Łącznie powstanie dziesięć Virginii tej odmiany.

Kontrakt na budowę okrętu został zawarty w kwietniu 2014 r., a uroczyste położenie stępki miało miejsce 8 lipca 2017 r. 5 października 2019 r. odbył się chrzest Oregona. Jednostkę przekazano US Navy do dalszych prób i przygotowań do rozpoczęcia służby 26 lutego tego roku.

Okręty podwodne typu Virginia są przeznaczone do operowania na wodach przybrzeżnych i oceanicznych oraz prowadzenia na nich działań przeciw okrętom podwodnym oraz nawodnym przeciwnika, uderzeń na cele lądowe, wsparcia sił specjalnych operacji, obserwacji i rozpoznania czy misji przeciwminowych.

Oregon jest trzecim okrętem US Navy, który swoją nazwą uhonorował ten stan. Pierwszy była brygantyna zakupionym w 1841 r. i używana do prac badawczych do 1845 r. Drugi Oregon był pancernikiem (BB 3), oddanym do służby 15 lipca 1896 r. Wycofany ze służby w 1906 r., został ponownie do niej powołany w 1911 r. i pozostał w rezerwie do skreślenia z listy floty w 1942 r.