Aktualizacja: 10.05.2025 08:28 Publikacja: 20.07.2021 14:41
Foto: Słowacja prawdopodobnie kupi blisko 230 nowych bwp do zastąpienia wozów BVP-2 i BVP-M, nie 164, jak pierwotnie przewidywano. Jednym z rywalizujących o zamówienie wozów jest GDELS ASCOD 2. Fot. MO/Republiki Słowackiej
W pierwszym, w latach 2022-2026, Słowacja miałaby pozyskać 156 pojazdów za ok. 1,74 mld euro. W tej liczbie zawierać miałoby się: 131 bojowych wozów piechoty, 15 wozów dowodzenia, cztery pojazdy szkolne, a także sześć wozów wsparcia technicznego w dwóch wariantach.
Czytaj także: Słowacy zapoznają się z kolejnymi propozycjami następców BVP-2
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów...
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwi...
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposaż...
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedzia...
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii k...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas