Reklama
Rozwiń

Patrioty nadal przed strategicznym rozstrzygnięciem

Program obrony przeciwrakietowej średniego zasięgu „Wisła”, największa w historii i najbardziej skomplikowana technologicznie inwestycja modernizacyjna polskiej armii, nie może nabrać rozpędu.

Publikacja: 04.09.2019 09:00

Fot./Raytheon

Fot./Raytheon

Foto: Fot./Raytheon

Brakuje finalnej decyzji o realizacji drugiej fazy antybalistycznej tarczy.

Umowę ramową na realizację pierwszej fazy programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej „Wisła” władze USA i RP podpisały w marcu zeszłego roku. Ponieważ od początku było wiadomo, że realizowane w procedurze Foreign Military Sales zamówienie na systemy Patriot jest przedsięwzięciem w bezprecedensowej skali, do tego złożonym pod względem formalnoprawnym i technologicznym, zdecydowano o podzielenie wiślanej transakcji na dwie fazy.

Pozostało jeszcze 94% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego