Nowy aneks, o planowanej wartości 1 mld zł, Fabryka Broni „Łucznik" - Radom dostarczy do Sił Zbrojnych RP do końca 2026 r. blisko 88 tys. kolejnych karabinków Grot C16 FB-A2 kal. 5,56×45 mm. To oznacza, że całkowita wartość zamówienia na karabinki Grot dla Wojska Polskiego wzrośnie do około 2,1 mld zł brutto.

Równolegle do nowej umowy na karabinki planowane jest podpisanie umowy na dostawy 250 kompletów 7,62x51 mm samopowtarzalnych karabinów wyborowych (7,62 mm SKBW). Wartość zamówienia wynosi ok. 11 mln złotych brutto, a dostawy broni zostaną zrealizowane w 2024 r. Do Sił Zbrojnych RP trafią nowe, samopowtarzalne karabiny wyborowe umożliwiające skuteczne rażenie celów na odległościach przekraczających 800 m. Zamówiona broń ma docelowo zastąpić wykorzystywane obecnie w Siłach Zbrojnych RP karabiny wyborowe SWD i SWD-M zasilane amunicją 7,62x51R.

5,56 mm karabinek szturmowy GROT, który został opracowany przez Fabrykę Broni „Łucznik" - Radom Sp. z o.o. we współpracy z Wojskową Akademią Techniczną, powstał w efekcie projektu Modułowego Systemu Broni Strzeleckiej (MSBS) realizowanego w ramach programu Zaawansowanych Indywidualnych Systemów Walki (ZISW) Tytan.

Modułowa konstrukcja zapewnia możliwość szybkiego dostosowania do potrzeb użytkownika, a karabinek może występować w wielu konfiguracjach i wersjach, zarówno w układzie klasycznym jak i bezkolbowym. Pierwsze egzemplarze MSBS GROT weszły na wyposażenie Sił Zbrojnych RP w 2017 r.