Zgodnie z informacją, zamieszczoną w mediach społecznościowych, pojazdy już wkrótce trafią do jednostek wojskowych rozlokowanych na wschodzie Polski. Jak wcześniej informowała Agencja Uzbrojenia, wybrane przez przedstawicieli polskiego resortu obrony pojazdy cechują się niewielkim (w przypadku niektórych aut wynoszącym ok. 200 km) przebiegiem. Przypomnijmy, umowa w sprawie przejęcia 300 samochodów Force Protection Cougar 4×4 została podpisana w grudniu 2021 r. Pojazdy zostały przekazane Polsce bezpłatnie, MON pokryło jedynie koszty ich rozkonserwowania, transportu do kraju i szkolenie personelu w kwocie 27,5 mln dolarów. Już w Polsce pojazdy zostaną wyposażone w standardowe w naszych siłach zbrojnych uzbrojenia i środki łączności. Proces doposażania zrealizują wojskowe warsztaty techniczne.

Pierwsza partia Cougarów 4×4 dotarła do Polski drogą morską i zgodnie z informacją przekazaną przez Agencję Uzbrojenia liczy ok. 70 pojazdów.

Przejęte przez Wojsko Polskie pojazdy Cougar 4×4 będą kolejnymi wozami kategorii MRAP przejętym w ramach EDA od Stanów Zjednoczonych. W 2014 r. otrzymano 45 wozów Oshkosh M-ATV, które trafiły do jednostek Wojsk Specjalnych.