Zgodnie z upublicznionymi informacjami umowę zawarto 17 maja i ma całkowitą wartość 4,8 mln zł brutto. Biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia, jest niemal pewne, że zamawiający zdecydował się na połączenie wcześniej wyspecyfikowanej gwarantowanej części zamówienia i opcji. W kwietniu, kiedy doszło do ogłoszenia rozstrzygnięcia przetargu, poinformowano bowiem, że wartość zamówienia gwarantowanego wynosi 2,4 mln zł brutto.

Zamawiający i dostawca nie informują o liczbie ani typie karabinków objętych kontraktem. Najprawdopodobniej do rąk operatorów Formozy trafią karabinki firmy SIG Sauer. Zastąpią one obecnie eksploatowane HK G36V, które od lat były podstawową bronią Formozy. Jako jedyna jednostka Wojsk Specjalnych nie została ona przezbrojona w karabinki rodziny HK416, które od pewnego czasu są standardową bronią pododdziałów specjalnych Sił Zbrojnych RP.

Czytaj także: Jaki karabinek modułowy dla Formozy? Niestety, nie GROT…

Wieloetapowe postępowanie przetargowe, mające wyłonić dostawcę partii nowych automatycznych karabinków modułowych, Jednostka Wojskowa Formoza uruchomiła w grudniu ubiegłego roku. Ostatecznie do zamawiającego wpłynęła jedna oferta, która została przyjęta 16 kwietnia 2021 r.