Operatorzy Formozy otrzymają nowe karabinki automatyczne

Operatorzy Jednostki Wojskowej Formoza wkrótce otrzymają karabinki modułowe nowego typu. Fot./JW Formoza.

Jednostka Wojskowa Formoza podpisała umowy z firmą Allies Incorporated z Warszawy dotyczącej zakupu partii automatycznych karabinków modułowych.

Zgodnie z upublicznionymi informacjami umowę zawarto 17 maja i ma całkowitą wartość 4,8 mln zł brutto. Biorąc pod uwagę wcześniejsze doniesienia, jest niemal pewne, że zamawiający zdecydował się na połączenie wcześniej wyspecyfikowanej gwarantowanej części zamówienia i opcji. W kwietniu, kiedy doszło do ogłoszenia rozstrzygnięcia przetargu, poinformowano bowiem, że wartość zamówienia gwarantowanego wynosi 2,4 mln zł brutto.

Zamawiający i dostawca nie informują o liczbie ani typie karabinków objętych kontraktem. Najprawdopodobniej do rąk operatorów Formozy trafią karabinki firmy SIG Sauer. Zastąpią one obecnie eksploatowane HK G36V, które od lat były podstawową bronią Formozy. Jako jedyna jednostka Wojsk Specjalnych nie została ona przezbrojona w karabinki rodziny HK416, które od pewnego czasu są standardową bronią pododdziałów specjalnych Sił Zbrojnych RP.

Czytaj także: Jaki karabinek modułowy dla Formozy? Niestety, nie GROT…

Wieloetapowe postępowanie przetargowe, mające wyłonić dostawcę partii nowych automatycznych karabinków modułowych, Jednostka Wojskowa Formoza uruchomiła w grudniu ubiegłego roku. Ostatecznie do zamawiającego wpłynęła jedna oferta, która została przyjęta 16 kwietnia 2021 r.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Kolejne prace przy policyjnym Bellu 412HP

Komenda Główna Policji podpisała umowę z firmą JB Investments dotyczącą realizacji dodatkowych prac obsługowych ...

Ile zapłaciło Chile za niedoszłe polskie fregaty?

AABC News Australia upubliczniła kilka informacji dotyczących kulis sprzedaży pary fregat rakietowych typu Adelaide ...