Sportis w minionych latach dostarczał już łodzie hybrydowe dla saperów Marynarki Wojennej. Fot./Marynarka Wojenna/8. Flotylla Obrony Wybrzeża.

1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza podpisała umowy z firmą Sportis dotyczącą dostaw nowych hybrydowych łodzi minerskich, które trafią do Marynarki Wojennej.

Kontrakt ma wartość 1,5 mln złotych netto. Oferta Sportisu była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Samo postępowanie przetargowe ogłoszono w czerwcu tego roku. Obejmuje dostawę dwóch hybrydowych łodzi minerskich (po jednej dla baz w Gdyni i Świnoujściu).

Morskie łodzie minerskie stanowią uzupełnienie okrętów przeciwminowych. Pozwalają na dopłynięcie w miejsca niedostępne dla większych jednostek. Ich zakup to jeden z elementów modernizacji sprzętowej jednostek Marynarki Wojennej. W najbliższych dniach można spodziewać się podpisania umowy na zakup platformy do transportu ładunków niebezpiecznych. W budowie znajdują się także dwa niszczyciele min typu Kormoran.

Czytaj także: Kto zbuduje Magneto dla Marynarki Wojennej?

Dla firmy Sportis to kolejny sukces na militarnym rynku. 5 sierpnia podpisała umowę z Komendą Portu Wojennego w Gdyni w sprawie dostawy dwóch łodzi o wartości 1,1 mln zł brutto.

Sportis w minionych latach dostarczał już łodzie hybrydowe dla saperów Marynarki Wojennej. Fot./Marynarka Wojenna/8. Flotylla Obrony Wybrzeża.

Mogą Ci się również spodobać

Israel Sharon: Zależy nam, by w Warszawie dostrzeżono możliwości zbrojeniowej współpracy

Rozumiemy waszą determinację w dążeniu do technologicznej niezależności polskich fabryk broni. Sami tak działaliśmy, ...

Lockheed Martin przeprowadzi kolejne testy F-35

Lockheed Martin podpisał umowę dotyczącą kolejnych testów i certyfikacji wielozadaniowych samolotów bojowych Lightning II. ...

Pilica. Fot./materiały prasowe

Tarnowska „Pilica” ćwiczy zwalczanie dronów pod Ustką

Na nadbałtyckim rakietowym poligonie trwają finalne testy zestawu artyleryjsko–rakietowego, który ma wzmocnić obronę przeciwlotniczą ...