Trzech zainteresowanych dostarczeniem platformy dla morskich saperów

Łódź wykorzystywana obecnie przez saperów Marynarki Wojennej. Fot./Marynarka Wojenna/8 Flotylla Obrony Wybrzeża.

Komenda Portu Wojennego w Świnoujściu otworzyła oferty w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu dla sił przeciwminowych mobilnej platformy pływającej wyspecjalizowanej do podejmowania i transportu przedmiotów niebezpiecznych.

Przetarg ogłoszono 26 czerwca tego roku. Zamawiający zaplanował wydanie na urządzenie kwoty do 182 tysięcy zł brutto. Trzy oferty złożyły firmy:

  • NET Marine Marine Power Service (1,1 mln zł brutto),
  • Stocznia Żuławy (726 tys. złotych brutto)
  • Color (242 tys. złotych brutto).

Co ciekawe, oferent proponujący najniższą cenę (według informacji ze strony internetowej) specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie obiektów użyteczności kulturalnej i obsłudze wydarzeń artystycznych.

Według opisu zamówienia, platforma ma dysponować możliwością podejmowania z wody przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych. W stanie gotowym do pracy (rozłożona) ma zapewniać wyporność do 10 ton. W stanie złożonym ma mieć możliwość transportu w standardowym kontenerze transportowym.

Czytaj także: Paliwo dla Marynarki Wojennej

Jednorazowo platforma może przebywać w morzu nie dłużej niż 24 godziny. Ma mieć możliwość holowania przez inną jednostkę pływającą z podczepionym pod wodą obiektem z prędkością do 4 węzłów. Platforma ma mieć także podwieszenia obiektu niebezpiecznego lub wybuchowego o masie do 8 ton pod powierzchnią wody. Platforma ma składać się z: pływaków (o maksymalnej długości 12 metrów), pokładu roboczego, wciągarek elektrycznych, zespołu zasilającego i wyposażenia dodatkowego. Całość ma być odporna na warunki pogodowe i być przystosowana do pracy w słonej wodzie.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Polskie naczepy do systemu Wisła

Demarko Military Vehicles ze Świętochłowic podpisała umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącej produkcji ...

Huta dostarczy wozy amunicyjne dla moździerzy Rak

W Stalowej Woli podpisano umowę na dostawy dostawy artyleryjskich wozów amunicyjnych AWA.  Uzupełnią ukompletowanie ...

Konrad Konefał: Sytuacja PGZ Stocznia Wojenna się poprawia

Zmieniła się filozofia zarządzania projektami. Postawiliśmy na kontroling i na mierzenie poszczególnych parametrów projektów ...