Polskie naczepy do systemu Wisła

Elementy baterii systemu Patriot wykorzystują kilka typów naczep i przyczep kołowych. Na zdjęciu zestaw składający się z ciągnika siodłowego i naczepy z wyrzutnią M903. Fot./Andrzej Kiński.

Demarko Military Vehicles ze Świętochłowic podpisała umowę z Raytheon Missiles & Defense dotyczącej produkcji specjalistycznych naczep transportowych przeznaczonych do elementów systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot, zamówionych przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach I fazy programu Wisła.

Demarko stało się tym samym się kolejną polską firmą, która dołączyła do globalnego łańcucha dostawców koncernu Raytheon. Dotychczas elementy do systemu Patriot zaczęły produkować i dostarczać Raytheonowi Teldat oraz PIT-RADWAR.

Na mocy umowy firma ze Świętochłowic wyprodukuje specjalistyczne naczepy przeznaczone dla elementów Patriota przeznaczonych dla Polski. Dodatkowo, według komunikatu, po certyfikacji przez, uzyska możliwość dostarczania swych produktów innym użytkownikom systemu Patriot na świecie. Tych jest obecnie 15, a wkrótce przybędą trzej kolejni.

Czytaj także: Sześć miliardów dolarów na pociski do systemu Patriot

Demarko dostarcza swoje produkty od ponad 30 lat. Wśród użytkowników naczep tego producenta są także jednostki logistyczne Wojska Polskiego.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Wodowanie USS Cooperstown

W stoczni Marinette Marine odbyła się uroczystość wodowania wielozadaniowego okrętu wojennego USS Cooperstown (LCS ...

Czterech w walce o remont ORP Bielik

Komenda Portu Wojennego w Gdyni otworzyła oferty w przetargu na naprawy bieżące okrętu podwodnego ...

Airbus: uderzeniowy Tiger dostanie nowe pazury

Europejska Organizacja do spraw Współpracy w Zakresie Uzbrojenia OCCAR zleciła producentowi - Airbus Helicopters ...