Izraelska i południowokoreańska firma mają już szerokie doświadczenie w opracowywaniu oraz produkcji morskich systemów bojowych i elektronicznych, co znacznie zwiększy potencjał ich obecności handlowej na rynku azjatyckim. W kontekście protokołu ustaleń, Israel Aerospace Industries (IAI) i Hanwha Systems powołają komitet nadzorczy, który będzie kierować i monitorować postępy zawiązanej współpracy.

Boaz Lewy, prezes i dyrektor generalny IAI, powiedział: IAI ma zaszczyt podpisać niniejszy protokół ustaleń z Hanwha Systems Co. w celu dalszego wprowadzania na rynek rozwiązań w zakresie systemów bojowych na morzu. Ten kamień milowy oznacza pogłębienie współpracy z naszymi partnerami z koreańskiego przemysłu obronnego. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie i innowacje oraz w oparciu o dziesięciolecia doświadczenia w opracowywaniu i wdrażaniu zintegrowanych systemów morskich, sensorów i systemów walki, innowacyjne systemy morskie IAI umożliwiają marynarkom wojennym ochronę wód terytorialnych nawet w najtrudniejszych warunkach. To, w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą Hanwha, pozwala na jeszcze lepsze rozwiązanie dla klientów w całej Azji.

Eoh Sung-chul, prezes i dyrektor generalny Hanwha Systems Co., stwierdził: Hanwha Systems dostarcza rozwiązania w zakresie systemów bojowych nie tylko dla Marynarki Wojennej Republiki Korei, ale także dla klientów globalnych, których najbardziej reprezentatywnym przykładem jest filipińska marynarka wojenna. Wierzę, że to partnerstwo, które niedawno zawarliśmy z IAI, przyczyni się do wzmocnienia zdolności bojowych flot naszych klientów w krajach Azji Południowo-Wschodniej.

Israel Aerospace Industries od lat dostarcza różnorodne systemy uzbrojenia i elektroniki do okrętów

Israel Aerospace Industries od lat dostarcza różnorodne systemy uzbrojenia i elektroniki do okrętów wojennych.

IAI

W „morskiej" ofercie IAI można znaleźć m.in.: rakietowe systemy przeciwlotnicze, przeciwokrętowe, amunicję krążącą, systemy optoelektroniczne, systemy C4I i zarządzania walką, systemy radiolokacyjne, bezzałogowe aparaty latające i nawodne. Hanwha Systems produkuje natomiast m.in.: zdalnie sterowane stanowiska uzbrojenia, baterie litowo-jonowe do okrętów podwodnych, elektronikę (w tym systemy łączności i taktyczne łącza danych), a także współuczestniczy w wytwarzaniu pocisków kierowanych.