Dotychczas US Army odebrała pierwsze cztery lekkie pojazdy RCV-L. W kwietniu i w maju na wyposażenie trafią także cztery prototypy średniego RCV-M. Pierwsze zostały już wstępnie odebrane przez zespół zajmujący się rozwojem wozów bojowych nowej generacji dla US Army (NGCV CFT). Wstępne testy RCV-L i RCV-M, które odbędą się w Camp Grayling w stanie Michigan, powinny zakończyć się we wrześniu.

W listopadzie prototypy zostaną przekazane do Ford Hood w stanie Teksas. Tam Dowództwo Prób i Ocen Wojsk Lądowych (Army Test and Evaluation Command, ACOM) przeprowadzi testy bezpieczeństwa wozów. Potrwają do maja 2022 r.

Czytaj także: Amunicja krążąca jako rój dronów. Nowe systemy US Army

Następnie rozpoczną się przygotowania do testów działania w mieszanych, „centaurzych” (Centaur Platoon, pol. pluton centaurów; tutaj ‒ nawiązanie do łączenia pojazdów załogowych i bezzałogowych w jeden oddział) plutonach oraz kompaniach. W ich skład wejdą RCV-L, RCV-M, cztery pojazdy zastępcze ciężkiego RCV-H (wykonane na bazie transporterów gąsienicowych M113) i sześć demonstratorów technologii przyszłego opcjonalnie załogowego bwp OMFV (również pojazdy zastępcze, tym razem na bazie bojowych wozów piechoty M2 Bradley). Od czerwca do sierpnia 2022 r. potrwają testy współpracy pojazdów załogowych i bezzałogowych, obejmujące również próbne strzelania.  Od wyniku serii prób zależy harmonogram kolejnych testów, przewidywanych na koniec 2022 r. i 2023 r.