Polsko-czeska umowa o współpracy

Fot./HSW

Huta Stalowa Wola podpisała umowę współpracy z czeską spółką Tatra Export.

Porozumienie podpisano podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Umowa dotyczy zaprojektowania oraz dostaw gotowego pojazdu w układzie 4×4 wraz z kompletną dokumentacją techniczną umożliwiającego produkcję pojazdu w Polsce.

Pojazd ten oferowany będzie Siłom Zbrojnym RP w szeregu programów i projektów, w których uczestniczą przedsiębiorstwa z Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Docelowo, pojazd został pozyskany w celu poszerzenia oferty podwozi do wozów dowodzenia i innych specjalistycznych zabudów, wymagających zastosowania zaawansowanego nośnika 4×4 m.in. dla Wojsk Rakietowych i Artylerii. Umowa umożliwia również oferowanie pojazdu na rynki trzecie.

Fot./HSW

– Naszą specjalizacją jest produkcja systemów artyleryjskich. Wypracowaliśmy w tym segmencie strategię oferowania zamawiającemu kompletnych modułów ogniowych, które tworzymy we współpracy ze spółkami wchodzącymi w skład GK PGZ jak i przemysłem prywatnym, jak Grupa WB. Pozyskanie praw do produkcji pojazdu 4×4 w Polsce znacznie rozszerza nasze możliwości dostarczenia Siłom Zbrojnym RP rozwiązań skrojonych pod ich potrzeby w programach artyleryjskich i nie tylko –powiedział Bartłomiej Zając, prezes Huty Stalowa Wola.

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Amerykańskie okręty dla sojuszników

Amerykańskie władze federalne, w ramach corocznego raportu dotyczącego realizacji programu Excess Defense Articles (EDA), ...

Kolejne aparatownie łączności dla Wojska Polskiego

Inspektorat Uzbrojenia rozpoczął negocjacje z konsorcjum polskich firm związanych z planowanym zakupem kolejnej partii ...

Kałasznikow wystrzeli w Wenezueli, Indiach i Arabii Saudyjskiej

Najsłynniejszy zbrojeniowy koncern Rosji rusza w świat. W połowie roku pracę rozpocznie fabryka automatów ...