Dobre wyniki Leonardo

Fot./Bloomberg

Przychody wyższe o 32 proc, zysk netto wyższy o 83 proc. oraz rekordowy portfel zamówień.

Leonardo ma za sobą bardzo udany rok. W przedstawionym sprawozdaniu finansowym spółka pochwaliła się wynikami, które w wielu miejscach przebiły oczekiwania. W analizowanym okresie włoski gigant zanotował przychód na poziomie 12,4 mld euro, co oznacza skok 32 proc. rok do roku. Zysk netto wyniósł 510 mln euro i jest to wynik o 83 proc. lepszy, niż w 2017 r.

Z zaprezentowanych wyników na uwagę zasługuje także znaczny skok wartości zamówień. W 2018 r. spółka zdobyła kontrakty na łączną kwotę 15,3 mld euro. Jest to skok o 32 proc. w ujęciu rok do roku. Całkowita wartość portfela zamówień wynosi 36,1 mld euro, co jest rekordowym wynikiem w historii spółki.

– Rok 2018 stanowił kluczowy krok w realizacji Planu Przemysłowego: wszystkie niezbędne działania zostały wdrożone i zrealizowaliśmy wszystko to, co obiecaliśmy. Osiągnęliśmy cele i przekroczyliśmy założenia. Jesteśmy pewni swojej zdolności osiągnięcia wszystkich celów określonych w Planie Przemysłowym. Wzrostu przychodów przy ścisłej kontroli kosztów, doprowadzenia Grupy do dwucyfrowej rentowności oraz znacznego generowania gotówki począwszy od 2020 r. W ciągu kolejnych lat chcemy przyspieszać́ na drodze, jaką obraliśmy w celu osiągnięcia zrównoważonego wzrostu – wyjaśnia cytowany w komunikacie Alessandro Profumo, CEO Leonardo.

Czytaj także: Śmigła Leonardo popilnują amerykańskich rakiet

Tags:

Mogą Ci się również spodobać

Turcy rozpoczynają program nowego śmigłowca bojowego

Turcja zainicjowała prace nad projektem nowego, ciężkiego śmigłowca bojowego. Maszyna ma trafić na uzbrojenie ...

Amerykanie nałożą sankcje na Egipt?

Amerykański sekretarz stanu, Mike Pompeo, zapowiedział, że jeśli Egipt zdecyduje się na zakup samolotów ...

ScanEagle trafi do kolejnych odbiorców eksportowych

Należąca do koncernu Boeing firma Insitu podpisała kontrakt w sprawie produkcji oraz dostaw bezzałogowych ...