Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 28.08.2025 10:08 Publikacja: 07.11.2022 20:24
Odpalenie pocisku balistycznego Buława z okrętu podwodnego Gienieralissimus Suworow typu Boriej-A.
Foto: Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej
Wydarzenie było jednym z elementów ostatniej fazy prób zdawczo-odbiorczych tego okrętu, które niemal w całości realizowane są na wodach Morza Białego. Celem dla wystrzelonego z położenia podwodnego pocisku (podobnie jak wszystkich innych od końca lat 50.) był, położony w Kraju Kamczackim, poligon rakietowy Kura odległy o ponad 5000 km od miejsca startu.
K-553 Gienieralissimus Suworow to szósty krążownik podwodny zbudowany w ramach projektu 955 Boriej i trzeci zmodernizowanego projektu 955A Boriej-A. Wszystkie okręty tego typu budowane są w stoczni Siewiernoje maszynostroitielnoje priedprijatije (Siewmasz) w Siewierodwińsku w obwodzie archangielskim.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, zatwierdził umowę ramową na dostawy nowych pojazdów...
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, poinformował, że Rada Modernizacji Technicznej zatwi...
MON zamawia w HSW ponad tysiąc nowych bojowych wozów piechoty Borsuk. Skonstruowane w kraju, uzbrojone i wyposaż...
Rząd zdecydował o znaczącym podniesieniu potencjału artyleryjskiej zbrojowni HSW. Premier Morawiecki zapowiedzia...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Wicepremier i minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, podpisał aneks do umowy na dostawy kolejnej partii k...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas