Reklama
Rozwiń

Powojskowe nieruchomości idą do cywila

Boom w budownictwie i gorączkowe poszukiwanie pewniejszych lokat dla zjadanej przez inflację gotówki spowodowało bezprecedensowe zainteresowanie wyprzedawanymi przez armię nieruchomościami.

Publikacja: 19.11.2021 11:37

W Agencji Mienia Wojskowego, która zagospodarowuje zbędne już wojsku koszary i poligony – na koniec listopada to wciąż 3,9 tys. działek o powierzchni 2,9 tys. ha i ponad 1,9 tys. budynków - twierdzą, że przetargową gorączkę pomogła nakręcić już w zeszłym roku pandemia Covid-19. Okazało się, że ludzie zamykani w czterech ścianach przez lock down zaczęli doceniać uroki rekreacyjnych działek i własnych ogródków. W agencji tylko na to czekali, wojsko zaczęło odkurzać nawet dotąd pomijane, niezbyt atrakcyjne oferty. - Cieszymy się bo wzięcie mają nawet niesprzedawalne od lat leśne działki w oddalonej od cywilizacji głuszy czy niechciane przez żołnierzy, wymagające remontu i ogrzewane piecem mieszkania w opuszczonych peryferyjnych garnizonach – mówi Zbigniew Prokopczyk dyr. obrotu nieruchomościami AMW.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Modernizacja Sił Zbrojnych
Borsuk zatwierdzony. MON podpisał umowę na nowe bwp dla wojska
Modernizacja Sił Zbrojnych
Jednak nie koreański? Ciężkiego bwp zbudujemy sami
Biznes
Pancerny drapieżnik z epoki cyfrowej. Borsuki dokonają rewolucji w polskiej armii
Przemysł Obronny
Miliardy dla polskiej zbrojeniówki. Huta Stalowa Wola zwiększa moce produkcyjne
Modernizacja Sił Zbrojnych
Nowe Groty i karabiny wyborowe dla Wojska Polskiego