Z opublikowanych przez Departament Obrony USA informacji wynika, że podpisana umowa obejmuje produkcję oraz dostawy zestawów ogonowych JDAM (Joint Direct Attack Munition), części zamiennych oraz w dalszym okresie także usługi związane z ich wsparciem technicznym oraz naprawami.

Wartość kontraktu wynosi blisko 7,5 mld dol. Będzie on obowiązywał do lutego 2030 r.

Co tak naprawdę dostarczy Boeing? Moduły kierowania JDAM, które produkuje Boeing Defense Space and Security, to amerykański pomysł jak zmienić zwykłą niekierowaną lotniczą bombę w nowoczesną amunicję precyzyjną. Moduły JDAM montowane są do klasycznych bomb lotniczych ogólnego przeznaczenia serii MK80 - MK82, MK83 i MK84 oraz do ciężkich bomb penetrujących BLU-109. W efekcie konwersji otrzymujemy pociski precyzyjne oznaczone jako GBU, różnych wariantów w zależności od tego, na jakiej bombie zamontowano moduł.

Tak zmodernizowana amunicja odznacza się dodatkowym zasięgiem dochodzący do 24 km. Znacznie ważniejsza jest jednak ich celność, która dzięki zastosowaniu modernizacji znacząco wzrosła, co czyni amunicji JDAM jeden z najskuteczniejszych środków ataku, jaki jest obecnie wykorzystywany na polach walki.