Jak informuje spółka, podpisany kontrakt dotyczy partii wielozadaniowych granatników Carl-Gustaf M4, dokładnej liczby nie podano, których wartość wynosi 56 mln dolarów australijskich. Dostawy zamówionego uzbrojenia wystartują w 2024 r. i potrwają do 2025.

- Podpisany kontrakt to dowód dobrych relacji oraz renomy, jaką cieszymy się na australijskim rynku. To także najlepsze świadectwo jakości oferowanych produktów – stwierdził Andy Keough, dyrektor na Australię w firmie Saab.

Jak informuje Saab, granatniki dla Australii zostaną dostarczone z nowym układem kierowania ogniem FCD 558 i będzie to druga partia tej broni, która znajdzie się na wyposażeniu australijskich sił zbrojnych. Umowę na pierwszą podpisano w 2018 r., a dostawy zrealizowano w 2020.

Carl-Gustaf M4 to najnowsza wersja produkowanego przez Saab granatnika. Broni, która przez lata obecności na rynku, w różnych wersjach, zdobyła uznanie i wyrobiła sobie bardzo dobrą opinię wśród użytkowników. Widać to doskonale po niesłabnącym zainteresowaniu i podpisywanych kontraktach na dostawy. Obecnie rodzina użytkowników systemów Carl-Gustaf liczy 40 krajów.