AW09 nowej generacji, jak informuje producent, będzie wyposażony w silnik Arriel 2K w klasie mocy 1000 KM. Jest to silnik najnowszej generacji z rodziny Arriel.

- Od czasu integracji Kopter z Leonardo i wprowadzenia AW09 do naszej gamy produktów, podtrzymujemy nasze zaangażowanie w dostarczanie dokładnie tego, czego rynek oczekuje od jednosilnikowego śmigłowca o najnowocześniejszych standardach, wspieranego przez wydajną i szybko reagującą globalną sieć wsparcia. Decyzja o wyborze tego silnika jest w pełni zgodna z tą strategią i nie możemy doczekać się współpracy z naszym partnerem w celu wprowadzenia najnowocześniejszego śmigłowca jednosilnikowego na rynek komercyjny - mówi Gian Piero Cutillo, dyrektor zarządzający Leonardo Helicopters.

- Jesteśmy dumni, że Leonardo ponownie nam zaufało, wybierając nasze rozwiązanie do napędu najnowszego śmigłowca jednosilnikowego. Do AW09 wniesiemy nasze solidne doświadczenie w tym konkretnym sektorze, wraz ze specyficzną charakterystyką naszego silnika. Arriel 2K to najnowsza wersja dobrze znanej rodziny silników Arriel, która zapewni doskonałe osiągi, niezawodność i ułatwi użytkowanie AW09 - stwierdził Franck Saudo, dyrektor generalny Safran Helicopter Engines.

Nowy system napędowy zainstalowano w prototypie AW09, PS4 (Pre Series 4), który wkrótce rozpocznie próby w locie w zakładzie Kopter w Mollis. PS4 zawiera wszystkie rozwiązania wdrożone i przetestowane na P3, poprzednim prototypie, co pozwoliło uzyskać ostateczną konfigurację AW09. PS5, kolejny i ostatni prototyp, ma pojawić się jeszcze w 2023 r..