Jest to pierwsza jednostka budowana na zamówienie Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, która będzie nosić nazwę na cześć stanu Arizona od czasu utraty pancernika USS Arizona (BB 39) 7 grudnia 1941 r. Nie może zatem dziwić data wydarzenia. Przyszły USS Arizona jest 30. okrętem serii, a jednocześnie pierwszym przedstawicielem wersji Block V, którego stępkę położono w amerykańskich stoczniach. Wraz z bliźniaczym USS Oklahoma (SSN 802) został zamówiony 2 grudnia 2017 r. Druga z wymienionych jednostek zostanie zbudowana przez stocznię Huntington Ingalls Industries w Newport News w stanie Wirginia.
W przypadku USS Arizona, w Quonset Point realizowane są prace przy budowie poszczególnych sekcji kadłubowych, które później będą transportowane do stoczni General Dynamics Electric Boat w Groton w sąsiednim stanie Connecticut, gdzie prowadzony będzie proces ich scalania. To właśnie tam odbędzie się wodowanie, a także rozpoczęcie procesu prób morskich.
Okręty podwodne typu Virginia Block V otrzymują historyczne nazwy związane z działaniami US Navy w czasie II wojny światowej. Pierwsze dwa zostały nazwane na cześć pancerników utraconych w wyniku japońskiego ataku na Pearl Harbor, a kolejne cztery (zamówione w grudniu 2019 r.) będą nosić nazwy okrętów podwodnych, które odnosiły sukcesy w wojnie z Japonią (Barb, Tang, Wahoo i Silversides). Ogółem seria Block V ma liczyć dziesięć jednostek – cechą charakterystyczną jest wydłużenie kadłubów o 25 metrów, co jest związane z dodaniem sekcji VPM (Virginia Payload Module) zawierającej cztery zespoły pionowych wyrzutni dużej średnicy do pocisków manewrujących, w każdej będzie można przenieść i odpalić po siedem UGM-109 Tomahawk. Dzięki temu okręty serii Block V zastąpią w US Navy cztery uderzeniowe jednostki typu Ohio, które w latach 2002-2008 przeszły przebudowę z nosicieli pocisków balistycznych Trident II D5 do roli nosicieli UGM-109 Tomahawk (jednocześnie każdy z nich może zabrać 154 pociski tego typu).