Tym razem pakiet ma wartość 1,1 mld dol., a objęte nim uzbrojenie i sprzęt zostanie przekazane na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Najważniejszym elementem pakietu będzie kolejnych 18 polowych wyrzutni rakietowych M142 HIMARS, które mają pochodzić wprost z linii produkcyjnej korporacji Lockheed Martin, a nie zasobów US Army czy US Marine Corps. Zapewne zostały one wcześniej zamówione przez Departament Obrony dla amerykańskich sił zbrojnych. Oficjalny komunikat tego nie precyzuje. Dotąd SZU przekazano 16 wyrzutni M142 HIMARS na podwoziu kołowym i 12 M270 MLRS na gąsienicowym. Te ostatnie zostały przekazane Ukrainie przez europejskich sojuszników Stanów Zjednoczonych – Niemcy, Norwegię i Wielką Brytanię.

Poza kolejnymi HIMARS-ami i amunicją do nich, nowy pakiet pomocy obejmie także 150 samochodów rodziny HMMWV, 150 pojazdów taktycznych przeznaczonych do holowania systemów uzbrojenia, 40 ciągników siodłowych wraz z 80 naczepami przeznaczonymi do transportu ciężkiej techniki, dwie stacje radiolokacyjne do wykrywania bezzałogowych aparatów latających i 20 radarów wielofunkcyjnych. Dodatkowo dostawy mają objąć: systemy do zwalczania bezzałogowców, środki łączności, urządzenia optyczne, sprzęt saperski i kamizelki kuloodporne. Poza tym Amerykanie mają sfinansować szkolenia i części zamienne przeznaczone do już używanego sprzętu.

Nowy pakiet pomocy oznacza, że wartość sprzętu i usług przekazanych Siłom Zbrojnym Ukrainy przez Stany Zjednoczone zbliża się do 17 mld dol.