W ramach pierwszej z nich, Saab dostarczy wielofunkcyjne stacje radiolokacyjne AN/SPS-77 Sea Giraffe AMB, które zostaną zainstalowane na kutrach patrolowych typu Heritage budowanych na zlecenie US Coast Guard. Kontrakt opiewa na kwotę 15 mln dolarów, a w momencie podpisania uruchomiono budżet cząstkowy w wysokości 11,1 mln dolarów. Całość zlecenia ma zostać zrealizowana do kwietnia 2025 r. Obecnie w budowie znajdują się cztery kutry tego typu, prototypowy USCGC Argus (WMSM-915) jest przygotowywany do wodowania w stoczni Eastern Shipbuilding w Panama City w stanie Floryda. Pierwsze radary AN/SPS-77 zostały zamówione dla US Coast Guard w 2017 r.

W ramach drugiej umowy amerykański oddział Saaba ‒ Saab Inc. z East Syracuse w stanie Nowy Jork, dostarczy kolejną partię celów pozornych Mk 39 Mod. 3 EMATT (Expandable Mobile Anti-Submarine Warfare Training Target) do US Navy. Ramowy kontrakt ma wartość 173,2 mln USD i ma obowiązywać do września 2032 r. W momencie podpisania uruchomiono środki w wysokości 5,8 mln USD, która pozwoli na dostawę pierwszej partii urządzeń.

To ciekawe urządzenie jest produkowane przez amerykański przemysł od 2016 r. Dotychczas dostarczono ponad 4700 sztuk. Starsze wersje Mk 39 były produkowane od lat 80. – łącznie dostawy objęły ponad 30 000, a wśród dostawców można wymienić m.in. korporację Lockheed Martin. W obecnym postępowaniu Saab pokonał dwóch innych oferentów. Mk 39 Mod.3 EMATT jest wykorzystywany przez US Navy do ćwiczeń w zwalczaniu okrętów podwodnych – urządzenie symuluje ich charakterystykę akustyczną i dynamiczną. Operatorzy urządzeń hydrolokacyjnych mogą dzięki nim realistycznie ćwiczyć całość procedur związanych z wykrywaniem jednostek podwodnych.