Zgodnie z amerykańskimi procedurami, autoryzacja Departamentu Stanu jest także momentem upublicznienia wniosków eksportowych. W przypadku Arabii Saudyjskiej amerykańskie władze federalne wydały zgodę na sprzedaż 300 pocisków przeciwlotniczych i przeciwrakietowych Raytheon MIM-104E GEM-T, przeznaczonych do systemu obrony przeciwlotniczej Patriot. Pakiet, obejmujący także usługi szkolno-logistyczne, został wyceniony na maksymalną kwotę 3,05 mld dol. Pociski mają pozwolić na odbudowę zapasów Sił Zbrojnych Arabii Saudyjskiej, które są systematycznie uszczuplane ze względu na zwalczanie rakiet i bezzałogowców rebeliantów Huti.

Z kolei Zjednoczone Emiraty Arabskie mogą zakupić, za maksymalną kwotę 2,245 mld dolarów, 96 pocisków antyrakietowych do systemu THAAD wraz z czterema stanowiskami kierowania ogniem. Dodatkowo pakiet zawiera wsparcie szkolno-logistyczne. Także w tym przypadku mowa o odbudowie i rozbudowie potencjału. W styczniu bieżącego roku media amerykańskie ujawniły, że 17 stycznia zestaw THAAD należący do Zjednoczonych Emiratów Arabskich został użyty operacyjnie do zestrzelenia pocisku balistycznego odpalonego w kierunku instalacji naftowych w pobliżu Al Dhafra.

Jak wskazują oficjalne statystyki saudyjskiego resortu obrony ze stycznia 2022 r., od początku konfliktu na Półwyspie Arabskim siły Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich wraz z sojusznikami unieszkodliwiły 432 pociski balistyczne różnych typów oraz 865 bezzałogowych aparatów latających.