Według producenta maszyny, na początku maja zakończono pierwszy etap prób naziemnych prototypowego egzemplarza – kalibrację obciążeniową. Wyniki testów są pozytywne i otwierają drogę do dwóch kolejnych faz prób naziemnych, które z kolei mają dać zielone światło do oblotu maszyny, przewidzianego w 2023 r. Zgodnie z komunikatem Northrop Grummana, w najbliższych miesiącach pierwszy egzemplarz będzie poddawany procesowi uruchamiania wszystkich systemów pokładowych, jednostek napędowych i prób kołowania. Dodatkowo do wykonania pozostaje jeszcze naniesienie powłok malarskich na zewnętrzne elementy konstrukcji.

Obecnie w zakładach Northrop Grummana w Palmdale w stanie Kalifornia w budowie znajduje się sześć egzemplarzy B-21A Raider. Zgodnie z obowiązującymi planami Departament Obrony Stanów Zjednoczonych planuje zakup co najmniej 100 bombowców B-21A, które pozwolą na zastąpienie obecnie eksploatowanych Boeing B-1B Lancer i Northrop Grumman B-2A Spirit. Uzupełnieniem B-21 będą klasyczne B-52H Stratofortress, które mają po raz kolejny przejść proces gruntownej modernizacji. Pojedynczy seryjny Raider ma kosztować około 640 mln dolarów (według cen z roku podatkowego 2019).

Pierwszy seryjny amerykański bombowiec strategiczny nowego typu ma trafić do bazy lotniczej Ellsworth w Południowej Dakocie w połowie obecnej dekady. Aktualnie prowadzone są tam prace budowlane mające na celu przygotowanie niezbędnej infrastruktury naziemnej.