Umowa opiewa na kwotę 103,8 mln dolarów i dotyczy nieujawnionej liczby wiropłatów. W momencie podpisania uruchomiono pełne finansowanie programu, który ma zostać zrealizowany do końca maja 2025 r. Środki pochodzą z budżetu zamawiającego, a pośrednictwo Departamentu Obrony wynika z zastosowania procedury Foreign Military Sales.

Tajlandia uzyskała zgodę na zakup ośmiu śmigłowców Boeing AH-6i we wrześniu 2019 r. Łącznie pakiet, obejmujący poza wiropłatami bogaty zestaw uzbrojenia (m.in. 50 pocisków kierowanych AGM-114R Hellfire, 200 zestawów konwersyjnych APKWS, 10 wielolufowych karabinów maszynowych M134 Minigun) wyposażenia i usług dodatkowych został wówczas wyceniony na kwotę 400 mln dolarów. Jak wówczas informował Departament Stanu, nowe maszyny miały pozwolić na zastąpienie siedmiu śmigłowców bojowych Bell AH-1F Cobra, które są eksploatowane przez Tajlandię od 1988 r., które pochodziły z nadwyżek sprzętowych US Army. Program zakupu nowych śmigłowców został zapoczątkowany w 2016 roku – wśród branych pod uwagę konstrukcji wymieniano przede wszystkim wyspecjalizowane wiropłaty (Bell AH-1Z Viper i Boeing AH-64E Apache Guardian), jednak ostatecznie na przeszkodzie stanęły czynniki budżetowe i wybór padł na AH-6i. Nie ujawniono dotąd kiedy została podpisana międzyrządowa umowa LoA na dostawę śmigłowców i ich uzbrojenia.

Koncern Boeing jest jednym z dwóch producentów śmigłowców rodziny MD500. Dotychczas zawarł umowy na dostawy takich maszyn do Jordanii, Arabii Saudyjskiej i Tajlandii. Także firma MD Helicopters, za pośrednictwem procedur FMS i DCS, sprzedaje podobne maszyny do kilku odbiorców eksportowych, w tym w odmianie wielozadaniowego śmigłowca bojowego bądź wsparcia sił specjalnych.